Zobacz wszystkie posty z tego tematu / Dział: Zatoczka
Wysłany: Sro Gru 28, 2005 4:46 pm / Odpowiedzi: 64 / Wyświetleń 18108  
Przytocze fragment dotyczacy filtracji z ksiazki Hansa Freya "Moje Akwarium"

"Podstawowa funkcja filtru jest:
1. Oczyszczanie wody z plywajacych, nierozpuszczalnych czasteczek odchodow ryb. Dzialanie takie uzyskiwane jest we wszystkich typach filtrow.
Filtr weglowy usuwa z wody przede wszystkim skladniki barwiace, zwiazki w niej rozpuszczone. Do usuwania odchodow ryb nie jest zalecany.
2. Doprowadzenie okreslonych skladnikow sprzyjajacych pielegnacji oraz hodowli ryb i roslin, za pomoca np. filtrow torfowych.

Dodatkowa funkcja filtru jest wytwarzanie w akwarium ruchu wody, ktory ma pewne wlasciwosci napowietrzajace i wywoluje korzystne jej mieszanie.
Uwaga! Zabrudzone filtry zanieczyszczaja akwarium i sa niebezpieczne dla ryb. Filtr musi byc regularnie czyszczony"

I wlasciwie tyle o filtracji, o cyklu azotowym ani slowa.

     

Zobacz wszystkie posty z tego tematu / Dział: Technika
Wysłany: Wto Lis 25, 2008 3:16 pm / Odpowiedzi: 84 / Wyświetleń 3955  
shadow2525, Twój pomysł jest bardzo ciekawy. Osobiście jednak wybrał bym plenum albo hydroponikę. Dlaczego ?? Jeśli plenum ruszy i będzie działać tak jak powinno to wtedy w wodzie zabraknie azotu ... Jedyną pożywką dla roślin w hydroponice jest woda którą tłoczymy z akwarium więc automatycznie była by ona bardzo uboga w azot i trzeba by dokarmiać rośliny azotem a to nie o to chyba chodzi ... Ja postaram się wykonać w najbliższym czasie filtr FBF (oczywiście umieszczę wszystko co i jak zrobiłem w dziale technika) a kiedyś w wolnym czasie postaram się dodać do tego układu jeszcze denitryfikator rurowy w którym jako złoże do życia bakterii zastosuję piasek. Woda po przejściu przez filtr FBF będzie już częściowo pozbawiona tlenu a dodatkowo przechodząc przez warstwę 70/80 cm piasku będzie całkowicie pozbawiona tlenu a więc denitryfikacja na pewno będzie zachodzić. Myślę że takie rozwiązanie konstrukcyjne pozwoli mi na bardzo dokładne oczyszczanie wody z związków azotu. Problem tylko z miękką wodą i pH ale może podniosę trochę te parametry...

Zobacz wszystkie posty z tego tematu / Dział: Rośliny
Wysłany: Sob Gru 03, 2005 5:46 pm / Odpowiedzi: 138 / Wyświetleń 72590  
Cytat
...To jakaś siostra naszego GAN'a?

Cytat
...To w Niemcach są filcoki?...

Cytat
...A poważnie, czy myślisz, że np. zwykły filc kupiony... nie wiem jeszcze, gdzie, mógłby również wychwycić drobne glony? ...


Pewnie tak, jest to mechaniczne oczyszczanie wody, czyli cala filozofia polega chyba na tym, ze jest to na tyle geste tworzywo, ze wszystko na nim zostaje, ale to jest tylko moje gdybanie.
Za to wiem juz skad wzielam ten fliz, jest taki material do ocieplania i nazywa sie to flizelina, czy jakos tak.

Mialam pisac instrukcje uzytkowania filcu na pw dla Matijasza, ale napisze tutaj, moze komus sie to jeszcze przyda.

JBL SymecMicro jest gestym filcem z neutralnych dla wody wlokien, ktory w krotkim czasie usuwa mechanicznie zmetnienia mikro z wody w akwarium.
Trzeba przyciac kawalek filcu wiekszy o 1-2mm niz przekroj poziomy filtra (nie moze byc luk miedzy filcem, a wewnetrznymi sciankami filtra) i umiescic go jako ostatnia warstwe w filtrze.
Uzywac tylko pojedynczej warstwy filcu!
12-24h od wlozenia filcu woda w akwarium bedzie krystaliczna! (To jest zapewnienie producenta, ale tez sie pod tym podpisuje.) Po tym okresie czasu filc (bedzie juz nie bialy, a zielony) nalezy usunac z filtra, gdyz moze mocno ograniczac przeplyw wody.

To tyle co bylo na opakowaniu, nie wiem jak rozumiec te ostatnia warstwe, czy ma to byc pierwsza przez ktora przeplywa woda czy ostatnia?
Ja mam wewnetrzny panel filtrujacy i polozylam go na sama gore, czyli jako warstwe pierwsza.

Zobacz wszystkie posty z tego tematu / Dział: Forum Filmowe
Wysłany: 2006-12-14, 19:32 / Odpowiedzi: 140 / Wyświetleń 3346  
Men Behind The Sun z 1988 roku, Hong Kong, scenariusz i reżyseria Tun Fei Mou.
Jeden z najbardziej wstrząsających filmów jakie w życiu widziałem.

"W 1925 r. Japonia odrzuca przyjęcia genewskich warunków odnośnie broni chemicznej. Siedem lat później Japonia zajmuję Mandżurię. Shiro Ishii, z wykształcenia fizyk, zostaje wtajemniczony w japońskie plany odnośnie broni bakteriologicznej. W 1936 r. pod przykrywką jednostki odpowiedzialnej za oczyszczanie wody, powstał biologiczny oddział 731, którego dowódcą został mianowany Ishii. Jednostka dysponowała kompleksem 150 budynków. szacuję się że w samych laboratoriach zginęło 9.000 osób. W 1942r. Ishii rozpoczął polowe doświadczenia z bronią biologiczną. W wyniku tych eksperymentów śmierć poniosło dziesiątki tysięcy chińskich jeńców i cywili. W ostatnim roku wojny Ishii nakazał zatarcie śladów związanych z jednostką 731. Likwidowani są ostatni więźniowie i niszczone są kompleksy doświadczalne. W roku 1946 rząd USA pozyskuje badania Ishiego odnośnie broni biologicznej. Dzięki temu Ishii nigdy nie stanął przed sądem za swoje zbrodnie wojenne. To nie fikcja.... To historia..."

Właściwie to nie jest klasyczny horror, ale zdecydowałem się dopisać go tutaj. Akcja filmu ma miejsce w 1945 roku. Został zrobiony w konwencji filmu dokumentalnego i jest naprawdę przerażający Po pierwsze dlatego, że sceny przedstawiające eksperymenty na ludziach zostały zrealizowane bardzo realistycznie. Po drugie, i co jeszcze gorsze, to wszystko zdarzyło się naprawdę ...
Nie polecam tego filmu każdemu, tylko dla widzów o wyjątkowo mocnych nerwach i żołądkach.

Zobacz wszystkie posty z tego tematu / Dział: MINI SŁOWNIK
Wysłany: 3 Sierpień 2007, 10:31 / Wyświetleń 262  
FILOPLANKTON
Plankton roślinny.

FILTR
Urządzenie akwarystycznie, mające na celu oczyszczanie wody z zabrudzeń mechanicznych, biologicznych jak i chemicznych, w zależności od jego typu.

FILTR ELEKTRYCZNY
Filtr napędzany wirnikiem elektrycznym.

FILTR WEWNĘTRZNY
Filtr umieszczony całkowicie wewnątrz akwarium. Najczęściej jest on w postaci gąbki podłączonej do zewnętrznej turbinki. Największa jego wada jest to, że podczas wyjmowania gąbki z wody cześć nieczystości
dostaje się z powrotem do wody. Filtry wewnętrzne są również turbinowe. Składają się z silniczka turbinowego z pojemnikiem na wkłady filtracyjne. Z tego rodzaju filtra podczas wyjmowania tylko niewielka część zanieczyszczeń dostaje się z powrotem do wody.

FILTRACJA BIOLOGICZNA
System wykorzystujący bakterie do przekształcenia toksycznych zwiazków
azotowych w nieszkodliwe.

FILTRACJA CHEMICZNA
System wykorzystujący nieszkodliwe dla ryb i roślin substancje chemiczne, mające na celu usunięcie toksycznych związków zawartych w wodzie.

FILTRACJA MECHANICZNA
System wykorzystujący najcześciej filtr gąbkowy, mający głównie na celu oczyszczenie wody z zabrudzeń fizycznych.

Zobacz wszystkie posty z tego tematu / Dział: Instalacje wodno-kanalizacyjne
Wysłany: Sob 29 Lis, 2008 / Wyświetleń 319  
niestety forlifeplus grandwater to ściema za duże pieniądze z 7 tyś zł nagle otrzymamy promocje na 3.5 tys zł a taki sam filtr można dostać na filtrwody.pl za 1 tys zł - oraz wkłady firmy amii blufulters producenta systemu forlifeplus dla firmy dialog za 30 do 50 zł za zestaw.

Witamy w hurtowni filtrów do wody FILTRWODY.PL.
Posiadamy ogromny wybór wkładów, filtrów i różnych doń akcesoriów renomowanych firm takich jak :
Aquafilter , Hydropure, Blue Filters, Aqua Fit, Nobel Alfa, Genowa, TGI, Puricom, Zepter, Rosmossis, Rex-Rainbow, Rainbow, Kuna, Aqua Star, Leader, Pro Aqua, Polway i innych.

Posiadamy bardzo duży wybór zestawów filtrów Odwróconej Osmozy,odżelażiaczy, wkładów, obudów , które powinnt zadowolic najbardziej wymagających klientów.
Zajmujemy się także sprzedażą hurtową montażem i serwisem.

Osmozy, zmiękczacze, odżelaziacze, lampy UV

Nasz wykwalifikowany personel służy fachową pomocą pod numerami telefonów :
032 720 98 70
784 943 475

Najleszpa hurtownia w Polsce!
www.filtrwody.pl Zapraszamy

Zobacz wszystkie posty z tego tematu / Dział: Produkty spożywcze
Wysłany: 2007-06-03, 22:44 / Odpowiedzi: 170 / Wyświetleń 11890  
Ja mam to szczęście, że wiem jakiej jakości woda płynie w moim kranie. I kupowanie mineralek traci sens - kupujemy tylko czasem w lecie, jak nie wyrabiamy z przegotowywaniem.

Moja siostra pisała magisterkę z ochrony wód i gleb, tematem było oczyszczanie wody w naszym mieście; miała dostęp do wszystkich danych, do tego zna się na tym na tyle, że o tutejszej wodzie wiemy juz wszystko.
Przegotowujemy jedynie, by ją odkamienić i zostawiamy na chwilę do odstania - taka woda jest już super do picia.

A z mineralkami różnie bywa... atesty, czy teksty typu "Woda polecana przez Instytut Matki i Dziecka" - to pic na wodę. Właśnie niedawno była "afera" z Żywcem, polecanym przez IMiD dzieciom od urodzenia i kobietom ciężarnym - woda przebadana przez jakąś niemiecką firmę okazała się być zwykłym syfem. IMiD później się tłumaczył, że oni ją polecali na podstawie danych dostarczonych przez firmę Żywiec, ponieważ sami wody nie badają, bo nie mają do tego odpowiednich laboratotiów Ręce opadają....

Zobacz wszystkie posty z tego tematu / Dział: Inne
Wysłany: 2006-07-19, 17:37 / Odpowiedzi: 10 / Wyświetleń 1845  
Tak też zrobie ponieważ zamowiłem juz kilkanaście roślinek róznego gatunku do stawu naradzie sa to rosliny szybko rozrastajace sie i odpowiedzialne głownie za oczyszczanie wody.A jeśli zakupił bym filtr na 10 tyś litrów poprawiłby on choc troszke przejzystośc wody??Czy lepiej kupić jakąs lampe uv??

Zobacz wszystkie posty z tego tematu / Dział: Powitania
Wysłany: 2009-01-12, 10:40 / Odpowiedzi: 22 / Wyświetleń 520  
"Pękając wewnątrz i na zewnątrz porów skórnych, niszczą bakterie"
to jednak o co innego chodziło, nie o oczyszczanie wody w o natlenienie jej ( jeśli dobrze rozumiem to tlen jest w tych bąbelkach? Jaką mamy pewność, że teki prysznic nie niszczy także naturalnej flory skóry?

Zobacz wszystkie posty z tego tematu / Dział: Biologia i ochrona środowiska
Wysłany: Pon Wrz 11, 2006 3:14 pm / Wyświetleń 537  
I. Procesy stosowane do oczyszczania wody można podzielić na:
- mechaniczne (fizyczne),
- chemiczne,
- biologiczne.

II. Najczęściej usuwane z wód są:
- zanieczyszczenia zawieszone i koloidalne ...

III. Do oczyszczania wody najczęściej wykorzystywane są następujące procesy jednostkowe:

a)Wymiana jonowa – stosowana do usuwania z wody substancji ...

Zobacz wszystkie posty z tego tematu / Dział: Nasze zainteresowania :)
Wysłany: Pon 22 Sty, 2007 21:29 / Odpowiedzi: 491 / Wyświetleń 49396  
a "oczyszczanie wody" Kowala ktoś studiuje prócz mnie

Zobacz wszystkie posty z tego tematu / Dział: Nasze zainteresowania :)
Wysłany: Wto 05 Wrz, 2006 23:10 / Odpowiedzi: 491 / Wyświetleń 49396  
ja sobie fajna lekture kupiłam dzisiaj książke pt. "oczyszczanie wody"

Zobacz wszystkie posty z tego tematu / Dział: Hyde Park
Wysłany: Nie 15 Paź, 2006 12:40 / Odpowiedzi: 1589 / Wyświetleń 104143  
oczyszczanie wody, bo zdrowsze to i pożyteczniejsze

w lesie czy na łące?

Zobacz wszystkie posty z tego tematu / Dział: Glony
Wysłany: 2007-12-09, 18:59 / Odpowiedzi: 62 / Wyświetleń 10204  
Super oczko,czysciutkie.podobna metoda sprawdza sie rowniez w akwarystyce/filtry hydroponiczne,oczyszczanie wody przez korzenie roslin doniczkowych/

Zobacz wszystkie posty z tego tematu / Dział: Hyde Park
Wysłany: Nie 15 Paź, 2006 12:22 / Odpowiedzi: 1589 / Wyświetleń 104143  
Cytat
dwutlenek węgiela

bo też jest agresywny...

oczyszczanie wody czy ścieków??

Zobacz wszystkie posty z tego tematu / Dział: Biologia i ochrona środowiska
Wysłany: Nie Paź 08, 2006 11:27 pm / Odpowiedzi: 2 / Wyświetleń 1152  
Wykorzystanie procesów biochemicznych i częściowo fizycznych do oczyszczania ścieków pozwala uzyskać dalsze obniżenie ładunku substancji organicznych. Stosuje się je zwykle jako kolejny stopień oczyszczania w przypadku, gdy metody zastosowane wcześniej nie zapewniają odpowiedniej klasy czystości wody zrzucanej do odbiorników. Oczyszczanie biologiczne przebiega zarówno w warunkach tlenowych, niedotlenionych jak i beztlenowych i polega na utlenianiu oraz mineralizacji związków organicznych zawartych w ściekach przy udziale mikro i makroorganizmów (...)

Zobacz wszystkie posty z tego tematu / Dział: Biologia i ochrona środowiska
Wysłany: Nie Paź 08, 2006 11:29 pm / Odpowiedzi: 1 / Wyświetleń 1432  
Mikrosita służą do zatrzymania bardzo drobnych zanieczyszczeń, zwłaszcza na ujęciach wód ze zbiorników zaporowych, w których występuje okresowo masowy rozwój planktonu. Wykonane są w postaci bębna pokrytego gęstą tkaniną o dobrej przepuszczalności wody. Tkaninę tę stanowi najczęściej metalowa mikrosiatka o oczkach rzędu kilkudziesięciu mikrometrów. Woda wprowadzana jest do wnętrza obrotowego bębna umieszczonego w komorze i po przejściu przez mikrosiatkę wydostaje się do komory, skąd jest kierowana do dalszego uzdatniania. Górna część bębna (ok. 40% jego średnicy) wystaje ponad poziom wody w komorze (...)

Zobacz wszystkie posty z tego tematu / Dział: Rośliny wodne
Wysłany: 2006-05-23, 20:22 / Odpowiedzi: 17 / Wyświetleń 2810  
Cytat
Otoz chcialbym za oczkiem wykorzystac rynne, przeciac na pol i zrobic z tego taki jakby row, dac troche z gorki zeby woda splywala, obsadzic roslinami, pompa u mnie chodzi caly czas takze woda przeplywala by 24h. Co myslicie o tym?W rynnie nie będą rosły rosliny, za mało miejsca, wyjdą poza nią. Aby taki filtr spełniał swoje zadanie to jego łożysko powinno być co najmniej 1m szerokości ok 0,50 cm głębokości i minimum 5 m długości. Łozysko wypełniasz żwirem w 1/2 głębokości i uzupełniasz do głębokości 0,5 cm substratem z piasku i gliny w stosunku 2:1(mierząc od lustra wody do powierzchni substratu). Cały dowcip polega na takim doprowadzeniu wody, aby na początku wpływała na powierzchnię substratu i rozlewała się po całej powierzchni filtra, a wypływała oczyszczona na końcu z pod żwiru. Czym dłuższy filtr tym oczyszczanie bardzej efektywne.

Zobacz wszystkie posty z tego tematu / Dział: Zdrowie dziecka
Wysłany: 2008-11-13, 22:27 / Odpowiedzi: 10 / Wyświetleń 1966  
neoaferatu! wydaje mi się, że te azotyny nie pochodza z pozywienia bo prowadze kuchnie oparta na ekologicznej zywnosci, do sklepu rzadko zagladam. Nawet chlebek swojski piekę
czytałam w necie, że azotyny są produktem przemiany bakterii, może dlatego są w badaniu widoczne.
Mam zaprzyjaznioną lekarz homeopatii. Rzadnych leków homeopatycznych narazie nie podała ponieważ twierdzi, że taki wynik moczu oznacza poprastu oczyszczanie organizmu, mówiła, że nie ma sie czym martwic no ale ja nie wiem czy aby napewno. Nie chciałabym aby taka infekcja miałą jakies niepożadane skutki póżniej.
Podaję dziecku wyciąg z kordicepsu i ostatnio czosnek taką nalewke na wodzie bo moja córcia ma dopiero rok. Dziecko stale pije dużo wody, wiec mysle że wypłukuje te wszystkie nieczystosci z organizmu.
Do roku piła mleko modyfikowane, możliwe aby tyle chemii w nim było?
Marysia

Zobacz wszystkie posty z tego tematu / Dział: Leczenie AZS: terapie, leki, maści
Wysłany: Pt sty 27, 2006 11:51 pm / Odpowiedzi: 568 / Wyświetleń 80671  
Kate, jeśli pijesz jedną miarke to za mało, nie wiem czemu CI nikt nie powiedział (powinien sponsor) że w chorobach przewlekłych pije sie dwie miarki, dopiero później można "zejść" na jedną profilaktyczną.
Trzeba czasu, w takiej chorobie jak nasza. Polecam też zmienić nawyki żywieniowe, poczytaj Tombaka. Facet mądrze pisze, ma też dobre sposoby na oczyszczanie organizmu. To napewno przyspieszy leczenie alveo. Aha no i pij minimum 2 l dziennie wody (wypłukuje toksyny), szczególnie zimą kiedy grzeją kaloryfery i skóra wysycha (także na mrozie)

Zobacz wszystkie posty z tego tematu / Dział: Nasze zdrowie
Wysłany: 2008-09-19, 20:11 / Odpowiedzi: 103 / Wyświetleń 3643  
Kuracja trwa 3 dni.
Potrzebne będą następujące rzeczy:
15g liścia laurowego
termos, siteczko
Podczas kuracji nie nalezy spożywac białka zwierzecego.

5 g liści pokruszyc, gotowac 5min w 300ml wody na małym ogniu. Zlac do termosu, odtawic na 5h. Po upływie tego czasu przecedzic z powrotem do termosu. Pijemy po małym łyku co 15-20min, tak aby powolutku opróżnic termos w ciągu 12h.
Tak postępujemy przez 3 dni.
UWAGA: nie wolno wipic wszystkiego na raz bo to może spowodowac krwotok!
W czasie kuracji wydalane będą sole i piaski ze stawów i kości więc mocz może przybrac barwę od ciemnożółtej do czerwonej.
Kurację należy powtórzyc po tygodniu.

(kurację przeprowadziły z pozytywnym skutkiem moja siostra i mama, komlikacji nie stwierdzono a efekty owszem )

Zobacz wszystkie posty z tego tematu / Dział: Nasze zdrowie
Wysłany: 2008-02-19, 14:23 / Odpowiedzi: 108 / Wyświetleń 4972  
mam Kreestal to samo...gdy mam zajęcia dłuzej niż 4 godziny to umieram..ból brzucha, puchnie jakbym była co najmniej w ciąży, a gdy wrócę do domu długo nie odwiedzam toalety, a jak już mi się to uda to często kończy się "skrętem" brzucha i kilka razy w krótkim odstępie czasu.
Jędruś na trawienie polecał dodawać kwasek cytrynowy do potraw. Ja robie trochę inaczej: piję kilka razy dziennie wodę z kwaskiem cytrynowym. Nalewam szklankę, czasami tylko ok 1/4(jak nie mam ochoty na wodę) i dodaje 1/3- 1 łyżeczki kwasku cytrynowego. Trudno mi jeszcze powiedzieć jak działa, bo zajęcia na uczelni zaczęłam dopiero dziś(po przerwie 3 tygodniowej), ale w domu jest lepiej(miała często okropne gazy po strączkach, jabłkach itd a teraz zmniejszyły się kilkakrotnie).
Na oczyszczanie organizmu ponoć dobrze też działa woda z miodem:pól szklanki letniej wody mieszasz wieczorem z łyżeczką miodu,odstawiasz i wypijasz rano na czczo- mój Dziadzio bardzo sobie to chwali.

Zobacz wszystkie posty z tego tematu / Dział: Biologia i ochrona środowiska
Wysłany: Nie Paź 22, 2006 9:45 pm / Wyświetleń 838  
Podstawowym warunkiem dostatecznej skuteczności i efektywności wszystkich metod biologicznych jest nagromadzenie wystarczająco dużej masy mikroorganizmów zdolnych do przeprowadzenia określonych reakcji, służących do utrzymania ich przy życiu i do ich reprodukcji.
W procesach opartych na reakcjach biochemicznych biorą udział zarówno bakterie heterotroficzne jak i autotroficzne.
Na przebieg reakcji biochemicznych wywiera wpływ szereg parametrów takich jak zawartość tlenu rozpuszczonego, ogólnego węgla organicznego, mikrozanieczyszczeń organicznych, stężenie substancji odżywczych, pH. Odrębny problem stanowią substancje toksyczne (niektóre syntetyczne mikrozanieczyszczenia organiczne w tym pestycydy, metale ciężkie itp.), które mogą negatywnie oddziaływać na aktywność mikroorganizmów (...)

W procesach uzdatniania wody na drodze biologicznej oczyszczanie uzyskuje się przez wyhodowanie i utrzymanie przy życiu mikroorganizmów, które mają do dyspozycji trzy czynniki:
- substancje będące donorami elektronów,
- substancje będące akceptorami elektronów,
- substancje odżywcze(...)

Zobacz wszystkie posty z tego tematu / Dział: Galeria zdjęć oczek wodnych
Wysłany: 2009-04-07, 19:48 / Odpowiedzi: 20 / Wyświetleń 1888  
Witam ponownie. W związku z nadejściem wiosny nareszcie oczko jest gotowe J
Zamieszczam kilka foto z budowy oczka. W sumie to dwa dni na spokojnie we dwie osoby (oczyszczanie zgliszcza po zimowego w wykopie, poziomowanie, przygotowanie kamieni, układanie wełny, folii, napuszczanie wody itp.). Krótko opisze to co widać na foto a więc podkład pod folie to wełna mineralna grubości 5cm ( jeden balot starczył ) dla tych co jeszcze nie bawili się z wełną poradzę że generalnie to bardzo szybko i wdzięcznie się ją układa J
Ostatecznie wykonałem przy samej linii brzegowej dodatkową półkę o wymiarach 10x10cm w celu dokładniejszego zamaskowania folii kamieniami ( bardzo się ona przydała jednak półka o szerokości 15cm była by chyba jeszcze lepsza). Ostatecznie głębokość maksymalna zmniejszyłem do 120cm (niepotrzebnie :/ ) reszta wymiarów bez zmian czyli 480 x 330cm. Folia po rozłożeniu robiła także niezłe wrażenie ( 64m kwadratowe no i ta masa, jakieś,... 50-60kg J ). Woda nachodziła przez jakieś 8 godzin z hydroforu co zasila domki letniskowe w pobliżu jeziora, niestety naszło też sporo jakiegoś rdzawego nalotu który po kilku dniach osiadł na dno. Na razie w miarę wykończone mam tylko połowę linii brzegowej. Roślinności jeszcze brak ( niestety tylko jeden dzień w tygodniu mogę pogrzebać przy oczku L ) W najgłębszym miejscu posadzony został tylko,...... yyy nie wiem jak to się nazywa ale dostałem od sąsiada co też ma oczko i niby to będą jakieś lilie więc zobaczymy. Jeśli chodzi o pompę o wydajności 2200 l/h (obecnie podnosi na jakieś 140-150cm ) to jest rzeczywiście trochę mało na kaskadę, widać na foto że woda leci kiepsko jednak doznania akustyczne są naprawdę imponujące. No dobra na razie wygląda to wszystko surowo ale zobaczymy jak się rozwinie dalej, oczywiście pododaje fotki, a na razie to:

http://img227.imageshack.us/gal.php?g=p3270031.jpg

Zobacz wszystkie posty z tego tematu / Dział: Atopowe zapalenie skóry, forum ogólne
Wysłany: Pn sty 30, 2006 9:00 pm / Odpowiedzi: 33 / Wyświetleń 4865  
Hej, niedawno skończyłem oczyszczanie jelita (wg Tombaka) i skóra jest wyraźnie mniej sucha, naprawde różnica około 50%. Dodatkowo pije alveo, ale wydaje mi sie że oczyszczanie jelita przyspieszyło moje leczenie. Oto sposób:
1 dzień : pijemy od 2 - 2,5 litra kefiru (w 6 dozach), jemy suchary (najlepiej te z ciemnego pieczywa i bez cukru). Na noc bierzemy środek przeczyszczający
2 dzień : pijemy 2 litry soku z jabłek (najlepiej świeżego w 6 dozach) - ja akurat kupiłem w kartonie (osobiście nie wiem czy kompot da ten sam efekt). Jemy tylko sucharki, na noc środek przeczyszczający
3 dzień : jemy suchary, i gotowane warzywa (sałatki itd...). Na noc środek przeczyszczający
Przez całą kuracje dużo sie ruszamy, nie leżymy w łóżku, pijemy minimum 2 litry wody mineralnej dziennie.
Można przed każdym posiłkiem wypić 0,5 l soku z marchwii, brać naprzemiennie ciepłe i zimne prysznice.
Po tym jak nas już zdrowo przesra (u mnie noc z 2 na 3 dzień była masakryczna ) można zacząć od odbudowania flory bakteryjnej i zabijania bakterii i pleśnie i grzybów w jelicie:
Jak tego dokonać? (Poza srebrem koloidalnym (2 x 10ml) - to moja propozycja, ew. citrosept jak ktoś nie uczulony na cytrusy), Tombak radzi codziennie przed spaniem przeżuć i połknąć ząbek czosnku (bez chleba).
Jeść czosnek przez 2 tygodnie.
W samej książce Tombaka są jeszcze przepisy na oczyszczanie wątroby itd, ale ich nie próbowałem jeszcze.

Zobacz wszystkie posty z tego tematu / Dział: Atopowe zapalenie skóry, forum ogólne
Wysłany: So maja 12, 2007 2:10 pm / Odpowiedzi: 18 / Wyświetleń 3036  
z tego co poczytałam, to generalnie tabletki i kropelki z octu jabłkowego, czy tak zwane, są głównie proponowane na odchudzanie i oczyszczanie, a jeśli coś wspomaga odchudzanie, to zawsze budzi mój niepokój, i tu będę się czepiać. Już było parę wpadek ze środkami odchudzającymi, nawet tymi najbezpieczniejszymi, przede wszystkim są najbardziej szkodliwe na wątrobę.
Ja wyznaję zazadę, jak chcesz schudnąć to ćwicz, mniej jedz. Ruch i sport, a nie pastylki na pozbycie się tłuszczu.
Generalnie jesteśmy zalewani falą reklam o różnych cudownie działających na wszystko pastylkach i syropkach i takich tam.
Czytam niektóre wasze posty i jestem pod wrażeniem ile chemii w siebie wrzucacie i przy niewielkich efektach, chwalicie się że wszystko jecie.
Niestety ja wyznaję inną zasadę, jak najmniej chemii i w pożywieniu i w leczeniu. A wspomaganie się cudownymi preparatami też z umiarem, wiele jest potrzebnych i niezbędnych, ale zamiast np. oczyszczać się octem jabłkowym wystarczy zmienić dietę.
Ty Maggie napisałaś gdzieś, że bierzesz ...., i powoduje to pozbywanie się wody z organizmu, przez co oczyszczasz go, ja do mięska z wody, duszę sobie warzywa (marchewka, seler i prawie 3/4 w tym pietruszki kiedy chcę się oczyścić z wody), każdy ma swój sposób. Ja generalnie staram się jak najmiej prochów i wspomagaczy stosować. Obecnie jestem zaskoczona cudownym działaniem okładów z krochmalu, dwa razy dziennie na łapki. Dzisiaj mam czyściutkie bez zmian. Tak po 15 min dziennie wcieram kluchę, potem zmywam i smaruję kremem. Jeśli ktoś nie jest uczulony na ziemniaki, to może spróbować.
No ale każdy ma swój dobry sposób, tu można poczytać i też potestować na sobie, przecież to co ja robię to po czytaniu i analizowaniu Waszych wpisów.
Pozdrawiam

Zobacz wszystkie posty z tego tematu / Dział: Biologia i ochrona środowiska
Wysłany: Czw Wrz 21, 2006 1:56 pm / Wyświetleń 591  
Osadniki są to urządzenia, w których zachodzi proces usuwania zawiesin z oczyszczonej wody. Służą więc one do zatrzymania zawiesin łatwo opadających, naturalnych lub wytworzonych w procesie koagulacji i chemicznego strącania związków trudno rozpuszczalnych. Stosowane są w układach oczyszczania wód podziemnych, jak i powierzchniowych. Ich miejsce w układzie urządzeń zależy od jakości oczyszczanej wody, a więc rodzaju i kolejności procesów jednostkowych oczyszczania wody. W razie konieczności usunięcia zawiesin łatwo opadających z wody przed jej dalszym oczyszczaniem osadniki znajdują się na początku układu urządzeń. Jeżeli natomiast w układzie technologicznym uzdatniania wody stosuje się koagulację lub procesy strącania chemicznego, to miejsce osadników jest po urządzeniach, w których zachodzą procesy prowadzące do powstania zawiesin sedymentujących. Woda z osadników kierowana jest zwykle na filtry zapewniające dalsze usuwanie zawiesin.
Osadniki, z uwagi na kierunek przepływu wody, można podzielić na osadniki o przepływie: poziomym, pionowym i poziomo-pionowym. Ponadto, do oczyszczania wody stosowane mogą...

Zobacz wszystkie posty z tego tematu / Dział: Inne
Wysłany: 2007-08-16, 11:02 / Odpowiedzi: 29 / Wyświetleń 1570  
witam

razem z kolega mamy zamiar zaopiekowac sie jego stawem! w zasadzie ma on 3 spore stawy, ale nie damy z nimi wszystikimi rady! staw o którym mowa jest całkie spory, przepływa przez niego rzeczka (bardzo czysta, 3 km wyżej ma śródło) zawsze pieknie rosły tam rtyby, rozmnażały sie itp! od kiedy przestali się nim opiekować, głównie przez kłusowników, to strasznie zarósł!

od tego chcemy zacząć, trzcine wyciąc no i krzaki do okoła aby wiatr mógł natleniac wodę......no ale co da wiatr skoro pełno tam rzesy!!!

no i własnie z tą rzęsa to jest największy problem

chciałem z nia sobie radzic w następujący sposób:
- mechaniczne oczyszczanie, lub spietrzenie poziomu wody a nastepnie spószczenie jej do rowu!!
- lub amury
- słyszałem też o chemii, ale na to sie na pewno nie zdecyduje!!

prosze o rade!! tym bardziej że gra jest warta świeczki.....jest tam mnóstwo szczupaków! sądze że duże żywią sie małymi bo cięzko tam o inna rybę!
chcielismy nastawic się na szczupaki!

pozdrawiam i zgóry dziekuję!

Zobacz wszystkie posty z tego tematu / Dział: Leczenie AZS: terapie, leki, maści
Wysłany: Wt sty 02, 2007 11:23 pm / Odpowiedzi: 49 / Wyświetleń 7020  
A słyszeliście o książkach Michała Tombaka? Podobno niezłe są te jego propozycje. Pamietam jak kiedyś sąsiadka (samotna, starsza pani) odtruwała siebie i wątrobę sokiem z buraka, a przy okazji i mnie poiła codziennie szklanka tego napoju Wyprowadziłam się, a po sąsiadce został mi przepis wg Tombaka, który podaję poniżej.

Oczyszczanie (detoksykacja) - głodówka

Kurację przeprowadza się przez trzy dni z kolei, podczas kuracji nie należy niczego jeść oprócz pomarańcz lub grapefruitów.

W ciągu dnia wypijać 4 l. mieszanki soków. Codziennie należy spo­rządzać nową mieszankę soków. Składniki mieszanki na l dzień (soki muszą być świeżo wy­ciśnięte): 900 g soku
grapefruitów + 900 g soku z pomarańcz + 200 g soku z cytryn + 2 l wody - razem 4 litry.
Przeprowadzenie kuracji - przepis na 1 dzień

1. Rano na czczo należy rozpuścić 1 łyżkę stołową gorzkiej soli w szklance ciepłej wody
i wypić. Robi się to w celu wydalenia ze wszystkich części organizmu znajdujących się tam toksyn. Roztwór ten działa na zatrutą toksynami limfę jak magnes na opiłki żelaza. W wyniku tego wszystkie „odpady" zbierają się w jelitach i są wydalane. Działając przeczyszczające, roztwór gorzkiej soli wymywa toksyny i odwadnia organizm. Aby zrekompensować ubytek wody pije się 4 litry mieszanki soków, która jest szybko wchłaniana przez organizm.

2. Po wypiciu roztworu gorzkiej soli należy ciepło się ubrać i co 30 minut pić mieszankę soków po 100 g dopóki się ona nie skończy. Gdy pojawi się uczucie głodu, należy jeść pomarańcze lub grapefruity, ale nic oprócz tego. W czasie kuracji może wystąpić silne pocenie - to normalne zjawisko, wraz z potem organizm pozbywa się wszelkich nieczystości.

Drugiego i trzeciego dnia należy postępować tak, jak pierwszego.

Zobacz wszystkie posty z tego tematu / Dział: Biologia i ochrona środowiska
Wysłany: Pon Lut 11, 2008 9:43 pm / Odpowiedzi: 1 / Wyświetleń 1432  
Mikrosita

Mikrosita służą do zatrzymania bardzo drobnych zanieczyszczeń, zwłaszcza na ujęciach wód ze zbiorników, w których występuje okresowo masowy rozwój planktonu. Wykonane są w postaci bębna pokrytego gęstą tkaniną o dobrej przepuszczalności wody. Tkaninę tę stanowi najczęściej metalowa mikrosiatka o oczkach kilkuset nm. Woda wprowadzana jest do wewnątrz obrotowego bębna umieszczonego w komorze i po przejściu przez mikrosiatkę wydostaje się do komory, skąd jest kierowana do dalszego uzdatniania. Górna część bębna (ok. 40% jego średnicy) wystaje ponad poziom wody w komorze. Ta część mikrosiatki, która aktualnie jest w górnym położeniu, poddawana jest płukaniu za pomocą strumienia wody skierowanego od zewnątrz. Ścieki po płukaniu są odbierane przez lej zbierający, umieszczony wewnątrz bębna i usuwane do kanalizacji. Bęben obracany jest za pomocą silnika elektrycznego z prędkością około 3-4 obrotów na minute.

Sedymentacja
Sedymentacja to proces rozdzielania ciał stałych od cieczy pod działaniem siły ciężkości. Siła ta powoduje opadanie cząstek fazy stałej o gęstości większej od gęstości cieczy. Prędkość opadania tych cząstek zależna jest od różnicy między gęstością fazy stałej a gęstością cieczy oraz od wielkości cząstek i ich kształtu. Szczególnym przypadkiem sedymentacji jest proces flotacji. Mamy do czynienia z nim wtedy, gdy gęstość cząstek fazy stałej jest mniejsza od gęstości cieczy. Obserwuje się wówczas wynoszenie cząstek fazy stałej na powierzchnię cieczy. Proces sedymentacji znalazł szerokie zastosowanie w technologii uzdatniania wody. Jego zastosowanie umożliwia usunięcie części cząstek stałych z wody przed poddaniem jej procesowi filtracji, co pozwala na znaczne wydłużenie czasu skutecznej pracy filtrów. Proces ten stosuje się zarówno w technologii uzdatniania wód, jak i oczyszczania ścieków.

Zobacz wszystkie posty z tego tematu / Dział: Nasze zdrowie
Wysłany: 2008-04-14, 22:06 / Odpowiedzi: 131 / Wyświetleń 9892  
Cytat
Niektórzy źle się czują (mdłości, problemy ze spaniem, powiększona watroba) ale nie słyszałam żeby ktoś w szpitalu wylądował. Ostatecznie to tylko oliwa i sok.

wydaje mi się, że jeśli ktoś ma duże kamienie w woreczku, a nastąpi gwałtowny wyrzut żółci, która jest potrzebna przy trawieniu oliwy, to konsekwencją może być atak kolki, a w najgorszym wypadku utknięcie kamienia gdzieś w przewodzie - ale to tylko moje domniemania

Lily, to całkiem możliwe. Moje doświadczenie to żaden dowód. Poza tym gdybym miała jakieś poważne problemy z wątrobą to napewno spytałabym lekarza co mysli o takim zabiegu.
W każdym razie Małachow pisze, że przewody żółciowe zbudowane są z mięśni gładkich, którą są w stanie rozciągnąć się do dwóch centymetrów średnicy a w czasie skrócenia zdolne są wytwarzać taką siłę, że żółć wyrzucana jest pod ciśnieniem 300 mm (słupa wody) a w szczególnych przypadkach ciśnenei może osiagnąć 800 mm (słupa wody)

Dla osób które nie mogą (bo np. żle znoszą oliwę lub się boją) zastsować ten troche drastyczny zabieg Małachow proponuje delikatniejszą, bardziej stopniową metodę.
Oczyszczanie trwa 3-6 tygodni i polega na bieganiu (może być szybki marsz) 30 do 60 minut dziennie, piciu soków (conajmniej 500 gramów dziennie), raz w tygodniu powstrzymaniu się od jedzenie przez 36 godzin i pójściu do sauny.
Dosyć uciążliwa ta metoda, chyba że ktoś lubi biegać. No ale kamienie podobno się kruszą, rozpuszczają i wychodzą w mniejszych częściach.
Małachow poleca zastosowac obie metody a ja nawet mam las koło mieszkania ale tak ciężko się zebrać do tego biegania...

Zobacz wszystkie posty z tego tematu / Dział: Leczenie AZS: terapie, leki, maści
Wysłany: Śr gru 17, 2003 11:43 pm / Odpowiedzi: 26 / Wyświetleń 3845  
A teraz odtruwanie po lekach ?o co chodzi? Bo nie wiem? napisz mi o czym mowa?

Witam!
Medycyna ta akademicka przy alergiach skupia się na objawach czyli w np. przy alergii pokarmowej "burza" dzieje się w środku a leki hamują obraz choroby na skórze... Tak to się dzieje w dużym skrócie.....i prawie w 99% przypadków.
Bo jak w naszym przypadku leczyć chory przewód pokarmowy "chemią"?
Przecież kontakt alergiczny występuje na granicy ściana jelita i krew... Czym "uszczelnić" ścianki jelita? (to w takim przypadku trudno wytropić alergen - cokowiek się zje moze choć nie musi powodować zmiany skórne.
Dziecko dostawało leki w dawkach dla dorosłych a składniki chemiczne odkładały się w organiźmie i niszczyły go. To tak jak w kuracji antybiotykowej bierze się np. Lakcid by osłonić przewód pokarmowy.
Jak jest organizm odtruwany homeopatycznie tego nie wiem, wiem natomiast że pierwszy lek "Phosphorus" był podany na tzw, drenaż.
To jest związane z naturą człowieka.... przecież picie wody mineralnej - oczyszczanie organizmu z tzw. złogów.... To cos w tym rodzaju....
Homeopatia dotyka przyczyny powstawania choroby ....
Tak jest np. z reklamowanym "Rennie" przeciwko zgadze..likwiduje przyczynę-wydzielanie kwasów w żołądku a nie neutralizowanie już powstałego.... (choć chyba nie jest to lek homeopatyczny)
Poza tym warto poczytać np. o Actimelu (firmy Danone) .....
To w pewnym sensie jest zwiazane z alergią pokarmową....
Pozdrawiam !!!!

Zobacz wszystkie posty z tego tematu / Dział: Dyskusje ogólne
Wysłany: 21:06, 14 Kwi '09 / Odpowiedzi: 62 / Wyświetleń 6654  
"Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, bo tylko dawka czyni truciznę". Paracelsus

Przeczytałem wątek o pastach do zębów i chciałbym się w skrócie ustosunkowac co do niektórych wypowiedzi.

1. Nie ma żadnego znaczenia, jakiej pasty się używa (mam na myśli producenta). Jeżeli dentysta twierdzi, że pasta X jest najlepsza a Y to szajs co niszczy zęby, to albo ma w tym jakiś interes, albo po prostu wygaduje bzdury. Najważniejsze w higienie jamy ustnej jest mechaniczne oczyszczanie za pomocą szotki, nici dentystycznych, płukanek, irygatorów itp. Pasta jest tylko dodatkiem, który ma ułatwić a nie wykonać za nas całą robotę.

2. http://www.pam.szczecin.pl/index.php?cid=886&unroll=393 - praca wcale nie obala "dobroczynnego" działania fluoru na zęby. Mówi o skutkach przewlekłego zatrucia, spowodowanego namierną ekspozycją na fluor. W dodatku jest to ekspozycja endogenna (woda, atmosfera, żywność), nie ma ani słowa o pastach do zębów z zawartością fluoru (działanie egzogenne, zewnętrzne).

3. http://wwwpl.gaba.com/produkty/elmex_gelee.html - O ile pamiętam żel ten zawiera 2% aminofluorku, czyli dość spore. Preparat ten służył kiedyś do profesjonalnego stosowania w gabinecie stomatologicznym, jako profilaktyka próchnicy. Dopuszczenie go do samodzielnego stosowania w domu uważam za lekkie przegięcie.

4. Voltar mądrze prawi, warto go słuchać

Osobiście uważam pasty z fluorem za nieszkodliwe, pod warunkiem właściwego ich stosowania, czyli: umyć ząbki, buźkę wypłukać i już. Past nie należy połykać. Nie są znane mi badania naukowe nt. szkodliwości fluoru przy stosowaniu zewnętrznym, gorzej natomiast jest z profilaktyką endogenną czyli fluorowaniem wody, stosowaniem tabletek czy kropli Zymafluror itp. Tutaj zdania tzw. autorytetów są podzielone, ja sam jestem zdecydowanym przeciwnikiem takich rozwiązań.

Zobacz wszystkie posty z tego tematu / Dział: Biologia i ochrona środowiska
Wysłany: Czw Kwi 26, 2007 10:27 pm / Odpowiedzi: 11 / Wyświetleń 8396  
Procesy biologiczne i chemiczne zachodzące w złożu filtracyjnym

I. Procesy chemiczne
Podczas prowadzenia procesu filtracji wody poddanej uprzednio koagulacji, w miarę odkładania się osadu na ziarnach złoża, rośnie również zdolność do zatrzymywania na powierzchni ziaren złoża cząstek zawiesiny. Oczyszczanie wody z zastosowaniem koagulacji polega na wytworzeniu w wyniku hydrolizy koagulantu cząstek wodorotlenku (glinu lub żelaza). Cząstki te, ulegając koagulacji, wyłapują zanieczyszczenia zawarte w wodzie, podczas procesu flokulacji ulegają aglomeracji, a następnie sedymentują w osadniku.

II. Procesy biologiczne
Procesom fizykochemicznym mogą również towarzyszyć procesy natury biologicznej. Jest to szczególnie widoczne podczas filtracji powolnej. Wraz z wodą na filtr dostają się duże ilości drobnoustrojów. Znaczna ich część zostaje zatrzymana na powierzchni złoża w warstwie osadu wytworzonego podczas filtracji, a część z nich przedostaje się w głąb złoża. Mikroorganizmy, które znajdą tam korzystne warunki do życia, rozwijają się i po pewnym czasie ich liczba znacznie wzrasta. Tworzą one charakterystyczną galaretowatą warstwę na ziarnach piasku, zwaną błoną biologiczną. Ich wzrost oraz funkcje życiowe wymagają substancji biogennych. Jedynym źródłem tych substancji jest woda wpływająca na filtr, a mikroorganizmy, wykorzystując związki organiczne oraz niektóre nieorganiczne zawarte w wodzie, oczyszczają ją. Podczas prowadzenia filtracji w filtrach pospiesznych czas przebywania wody w złożu filtracyjnym jest znacznie krótszy, rzędu kilku do kilkunastu minut. Z tego powodu filtry pospieszne nie wykazują tak dużej aktywności biologicznej.

Zobacz wszystkie posty z tego tematu / Dział: Glony
Wysłany: 2007-04-22, 20:33 / Odpowiedzi: 13 / Wyświetleń 3322  
Cytat
po prostu masa roślin żarłocznych w twoim oku

Cytat
strefa bagienna bez pompy chyba nie zadziała chodzi tu o przepływ wody przez nią i automatyczne oczyszczanie przez roślinychociaz strefa bagienna moglaby zadzialac dzieki metodzie na weza

Zobacz wszystkie posty z tego tematu / Dział: Glony
Wysłany: 2007-04-22, 20:12 / Odpowiedzi: 13 / Wyświetleń 3322  
Cytat
jak filtrowana skoro nie masz energii elektrycznej ?


o to samo pytam chyba że masz na myśli żyjątka wodne
strefa bagienna bez pompy chyba nie zadziała chodzi tu o przepływ wody przez nią i automatyczne oczyszczanie przez rośliny ,po prostu masa roślin żarłocznych w twoim oku powinna rozwiązać sprawę
a co do torfu to tylko jak masz miękką wodę to ci zadziała

Zobacz wszystkie posty z tego tematu / Dział: Pielęgniczki południowoamerykańskie
Wysłany: Czw Mar 10, 2005 11:54 am / Odpowiedzi: 117 / Wyświetleń 58142  
Joasiu - przede wszystkim nie denerwuj się. W końcu to jest nasze hobby, które ma nas odstresowywać, a nie podnosić nam ciśnienie.
Zdaniem, że "Zeby zlapac jedna, malutka artemie nabieraja cala jape piachu!" - przekonałaś mnie ostatecznie do zmiany aranżacji akwa (znowu się przeprowadzam, więc będzie pretekst ).
Co do czyszczenia:
1. Z Twojego opisu wynika, że masz dość drobny piasek, dużą różnicę poziomów między akwa i wylotem węża do odmulania, niewielką (lub żadną) możliwość regulacji szybkości przepływu wody przez odmulacz.
2. Chcesz bardzo dokładnie oczyścić piasek, ale tego prawdopodobnie nie da się zrobić w akwarium tj. nie da się w akwarium osiągnąć poziomu czystości, który by Cię zadowolił. Takie dokładne czyszczenie można przeprowadzić chyba tylko poza akwarium - robię to mniej więcej raz na 2-3 lata (przy kolejnych przeprowadzkach ). Aby to przeprowadzić wysysam z akwa wodę razem ze żwirkiem do dużego naczynia (wiadra czy miednicy) i w tym naczyniu dokładnie go mieszam (ocieranie poszczególnych granulek żwirku czy piasku o siebie powoduje ich oczyszczanie) i płuczę wielokrotnie kranówką. Tak oczyszczone podłoże wraca do akwa.
3. Może wyjdę w Twoich oczach na flejtucha, ale przy cotygodniowych podmianach - sprzątam tylko po wierzchu. Raz na jakieś 3 miesiące sprzątam tak, żeby wzruszyć podłoże i wyciągnąć ewentualne zanieczyszczenia, które w nim osiadły. Raz na 2-3 lata robię jak w punkcie 2.
4. Nadmierny porządek w akwa niekoniecznie jest stanem porządanym (wiem coś o niemieckim porządku - mam żonę z Wielkopolski ) - na podłożu osadzają się bakterie uczestniczące w procesach nitryfikacyjnych i denitryfikacyjnych - zwiększa to ogólną powierzchnię filtracji. Organiczne resztki są pożywką dla bakterii, a te dla pierwotniaków - te z kolei stanowić mogą pierwszy pokarm dla narybku. Oczywiście nie należy tego rozumieć jako usprawiedliwienia dla zaniedbywania akwarium - piszę tylko by nie przeginać z szorowaniem, pucowaniem, odkażaniem, wręcz sterylizacją.

Wydaje mi się, że rozwiązania mogą być co najmniej 2 - i to zastosowanie jednocześnie:
1. Wymiana tej butelki, którą odmulasz na butelkę o większej średnicy i większej długości - zmniejszy się prędkość przepływu wody wewnątrz butelki i piach nie będzie tak łatwo porywany.
2. Wymiana podłoża na piach o nieco większej granulacji. Nie wiem, czy piach kupujesz, czy sobie gdzieś tam kopiesz, ale jak będziesz go przygotowywać do włożeniado akwa, to płucz go dosyć silnym strumieniem wody i pozwól tym łatwo unoszącym sie drobinom odpłynąć. To, co zostanie nie będzi już tak łatwo chciało odpływać z akwa.

Pozdrawiam życząc mniej stresów
GAN
P.S. Jak się boisz, że podczas odmulania woda przeleje Ci się z wiadra, to wstaw wiadro do miedniczki - na pewno zauważysz nim napełni się i wiadro i miedniczka .

Zobacz wszystkie posty z tego tematu / Dział: Człowiek i medycyna
Wysłany: 22:48, 19 Kwi '09 / Odpowiedzi: 25 / Wyświetleń 971  
Cytat
 OCZYSZCZANIE LIMFY i KRWI

(ze związków radioaktywnych i toksycznych)

Tę kuracje należy przeprowadzić gdy zaczyna się epidemia grypy lub innych zachorowań bakteryjnych. Bez stosowania antybiotyków można szybko i skutecznie zniszczyć infekcję w organizmie, a oprócz tego oczyścić układ limfatyczny i krwionośny, a także usunąć zapasy naturalnej witaminy C, niedobór który stwierdza się u każdego człowieka, szczególnie palącego (wypalony papieros niszczy w organizmie 25 mg witaminy C ).
Kurację przeprowadza się przez trzy dni z kolei, podczas kuracji nie należy nic jeść oprócz pomarańczy i grejpfrutów. Wciągu dnia należy wypić 2 l. mieszanki soków. Codziennie należy sporządzić nawą mieszankę sokową.
Skład mieszanki na jeden dzień: soki muszą być świeżo wyciśnięte.
900 g soku z grejpfrutów + 900 g soku z pomarańczy + 200 g soku z cytryny +200 g wody destylowanej - razem 2 litry.
Przeprowadzenie kuracji:

Przepis na jeden dzień.
1. Rano na czczo należy wypić 1 łyżkę stołową gorzkiej soli rozpuszczonej w szklance ciepłej wody. Robi się to w celu wydalenia ze wszystkich części organizmu znajdujących się tam toksyn. Roztwór ten działa na zatrutą toksynami limfę jak magnes na opiłki żelaza. W wyniku czego wszystkie "odpady" zbierają się w jelitach i są wydalane niejednokrotnym przeczyszczeniem. Działając "przeczyszczająco", roztwór soli gorzkiej wymywając toksyny odwadnia organizm. Żeby zrekompensować ubytek wody pije się 2 litry mieszanki sokowej, która jest szybko wchłaniana przez organizm.
2. Po wypiciu roztworu gorzkiej soli należy się ciepło ubrać i co 30 minut pić mieszankę soków po 100 g dopóki się ona nie skończy. Gdy pojawi się uczucie głodu - jeść pomarańcze lub grejpfruty ale nic oprócz nich. W czasie kuracji możecie Państwo silnie się pocić - to normalne zjawisko, z potem organizm pozbywa się wszystkich nieczystości.
W ciągu 2-go i 3-go dnia postępować tak samo w 1-ym dniu.
Kuracje stosować wczesną wiosną i późną jesienią przed rozpoczęciem epidemii górnych dróg oddechowych.
 Nie testowalem tego, bo prowadze w miare zdrowy i aktywny tryb zycia...jednak jezeli chcesz mam e-booki na ten temat. Zostaw e-mail to podesle (bez modlitw )

Zobacz wszystkie posty z tego tematu / Dział: Zdrowie dziecka
Wysłany: 2007-09-05, 16:05 / Odpowiedzi: 171 / Wyświetleń 10054  
Wicia, kiedy byłam mała to rodzice sobie z tym po prostu nie radzili... nie wiem, czy to dlatego, że wtedy dostęp do informacji był trudniejszy, nie było tylu kojących maści itd, czy dlatego, że po prostu u dzieciaczka jest trudno jakoś okiełznać to choróbsko. Tamtego czasu w zasadzie nie pamiętam, znam go z opowieści - przepłakane noce, rozdrapane do "mięsa" ręce, uda, związywane do snu ręce, żeby bardziej się nie kaleczyć. Kiedy wszystko wróciło jak miałam jakieś 18 lat, zaczynało się gwałttownym przesuszaniem skóry w tych "typowych" atopowych miejscach, swędziało koszmarnie, suszyło się tak, że bez drapania zaczynało pękać, robiły się podłużne rany, byłam czerwona na połowie ciała. Swędzi to koszmarnie, koszmarnie, nie raz przez to płakałam, wielokrotnie nie mogłam spać, w zasadzie idzie oszaleć Rany nie tylko swędziały, ale oczywiście też bolały.

Brałam kąpiele w specyfikach tłustych, mi pomagało oilatum, ale wiem,że nie wszyscy sobie chwalą, smarowałam się też barzo tłustymi maściami na noc. Piłam bardzo dużo wody, chciałam nawilżyć od środka tą suchą skórę, no i radykalnie zmieniłam dietę (cały czas była wegetariańska, ale paroletnią metodą prób i błędów eliminowałam wszystko to, po czym mi się pogarszało - u mnie okazało się, że poprawia się bardzo szybko po zupełnym wyeliminowaniu w pokarmach i piciu wody z kranu - używam tylko źródlanych, filtrowanych, mineralnych wód od 3 lat - też do zup) do minimum ograniczam białą mąkę, staram się ograniczać biały cukier - bardzo, bardzo mi to pomogło. W tym roku jadłam truskawki, piłam kakao, teraz właśnie wcinam pomarańcze - i wnioskuję, że wraz z wszelkimi objawami azs zniknęła też moja alergia pokarmowa
Mam też takie dziwne poczucie, że sport przyspiesza moje oczyszczanie się z tego bliżej nieokreślonego czegoś, co mogłoby mi szkodzić. No i staram się unikać rzeczy konserwowanych, a warzywa i owoce jak tylko mogę to podbieram rodzicom i dziadkom, czyli jem nienawożone niczym innym tylko, nazwijmy to, metodą naturalną
Trochę mnie to kosztuje... Finansowo także.
Ale czuję się tak dobrze! To było moje 2 lato, podczas którego ani razu nie musiałam mimo ciełego dnia chodzić w chuście, żeby zasłonić popękaną skórę szyi

Zobacz wszystkie posty z tego tematu / Dział: Atopowe zapalenie skóry, forum ogólne
Wysłany: Wt lut 08, 2005 1:22 am / Odpowiedzi: 85 / Wyświetleń 15152  
Cytat
Sniadanie:
Wrząca woda ...................1L
Kasza jaglana ..................2,5 łyżki
Kminek .............................0,5 łyżeczki
Anyżek .............................0,5 łyżeczki
Siemię lniane ...................2 łyżki
Kokos ...............................0,5 łyżki
Orzechy włoskie ...............2 łyżki
Sezam ..............................0,5 łyżki
Słonecznik ........................2 łyżki
Daktyle .............................15 sztuk
Jabłko ...............................1 sztuka
Kasza jęczmienna ............1,5 łyżki
Płatki owsiane ..................1 łyżka
Imbir .................................2 szczypty
Kolendra ...........................1 łyżeczka
Otręby pszenne.................1 łyzka


fajny zestaw, chętnie bym spróbował, nie powiem,
ale na 5 skladników jestem silnie uczulony,
po orzechach, kokosie, sezamie, siemieniu lnianym puchnę, leci mi woda z oczu i nosa, swędzi skóra;
na pozostałe oprócz wody uczulam sie po dłuższym okresie regularnego jedzenia -
raz homeopata zalecił mi jeść na śńiadanie rozgotowane jabłko + płatki żytnie, po pół roku uczuliłem sie na jabłka i żyto,

dla mnie dieta musi być urozmaicona maksymalnie z zakresu tych produktów które moge jeść oraz tych, które mnie mało lub srednio uczulają,

może ktoś z Was zna dietę zalecaną przez dr Romanowskiego,
chyba wziął to od chińczyków - zaleca m.in picie gorącej wody, np z odrobiną cytryny, jęlsi ktoś nie może pić czystego wrzątku - coś w tym jest, działa to kojąco na przewód pokarmowy;
pozatym dużo płynów to lepsze oczyszczanie;

dieta to na pewno bardzo ważna sprawa,
sam jej przestrzegam, a jeżeli sobie jakoś folguję to w granicach rozsądku - dla mnei to np wypicie 2 razy w tygodniu kawy z dodatkiem mleka (mleko nie mogę), chleb najwyżej co drugi dzień (zero białego), zwykle rzadziej itd;

to chyba jest tak, że przepisanie komuś diety, najlepiej z jakimś rytuałem, związanym z przygotowaniem posiłku, pełni również pozytywną funkcję psychologiczną -
to nauka aktywnego dbania o siebie, zwrócenie na siebie samego uwagi

kiedyś czytałem art o wyższości diety wegetariańskiej nad każdym innym sposobem odżywiania, jednym z argumentów było to, że wśród wegetarian jest mało ludzi chorujących na nowotwory - bardzo przekonujący argument, ale prawda jest też taka, że jak bardzo wegetarianizm nie byłby zdrowy - zwykle jego zwolennikami są ludzie którzy oprócz niejedzenia mięsa: dużo sie ruszają, nie palą, nie piją alkoholu lub piją niewiele itd - jednym słowem są to ludzie o wysokiej świadomości zdrowego trybu życia, nakierowanego na dbanie o siebie, zabieganie o zdrowie - wtedy taki argument traci na sile, bo na "zdrowie" składa się cały tryb życia, od kremów po jedzenie, od wysiłku, rodzaj pracy, do relaksu i tego co ma sie w głowie...

Zobacz wszystkie posty z tego tematu / Dział: O Tobie, o mnie, o nas: nasze historie, nasze życie
Wysłany: Śr lut 14, 2007 9:37 pm / Odpowiedzi: 80 / Wyświetleń 9684  
14-02-2007 Doba 8 – 9

Dzisiaj dzień trochę zmarnowany, wstałem w kiepskim nastroju, fizycznie jestem zmęczony nie wykończony, ale odczuwam 8 dni bez jedzenia. Mogę spokojnie chodzić ćwiczyć i rozmawiać, ale na bieganie bym się nie skusił. Napisane jest w literaturze by oszczędzać energię musi mi ona wystarczyć na długo, pyza tym organizm musi korzystać z jej źródła by mieć siły na oczyszczanie. Dzisiejszy dzień jest w depresji, (normalny stan w czasie głodówki może to już pierwszy okres kwasiczny, ale to chyba za wcześnie). Bardzo poważnie zastanawiam się nad rzuceniem głodowania i powrotu do normalności wynika to z braku wsparcia u innych, Jednak gdy pomyślę jak męczę się z tą choroba to siły trochę powracają. Inna sprawa gdy jestem w złym stanie tak jak teraz z tym swędzeniem to czuje się tak jak przed głodówką także i tak się męczę i tak a teraz głoduję także jest nadzieja. Jest teraz 9 doba głodowania, dzisiaj nic nie chodziłem i bardzo mało ćwiczę, musze się poprawić w tej kwestii. Nie powinno to jednak zniweczyć głodówki a jedynie zmniejszyć jej skuteczność.

P.S. Uwaga: podczas głodówki skóra leczy się z wszystkich bakteryjnych ognisk, zero ran super sprawa. U mnie dziś skóra trochę czerwona, i zastosowałem steryd i tak 6 dni bez niego wytrzymałem

Uwagi przybliżające głodówkę
1. Podczas głodówki skóra normalnego człowieka robi się bardziej sucha bierze się to z powodu wyrzucenia z organizmu nadmiaru wody, sucha skóra atopika robi się jeszcze bardziej sucha.
2. Utrata wagi pierwsze cztery dni ok. 1 kg na dzień. Potem już mniej 100 – 150 gr. A na koniec już tylko minimalnie. Ja przez pierwsze 8 dób straciłem 6 kg.
3. Ludzie podczas głodówki śmierdzą, wytwarza się aceton i strasznie go czuć z ust.
4. Pierwsze dni głodówki powodują zmiany w ustroju przestawianie się organizmu z tąd moje wyniki krwi (poziom cukru 48) tętno (90/60) zawsze wyniki miałem normalne
5. Ludzie różnie reagują na głodówkę apatia euforia zmęczenie.
6. Przez cały okres głodówki powinno się ubierać tylko naturalne rzeczy bawełna itd. Inaczej skóra nie oddycha a efekt głodówki może być podobno nawet 50% gorszy, ja niestety dopiero od 2 dni nakładam rzeczy z bawełny (człowiek się uczy i czyta )
7. Na głodówkę powinno się wybrać miejsce spokojne i odosobnione, otaczać się ludzmi nastawionymi do niej pozytywnie i wspierających wszystkie te czynniki mają wpływ na efekt głodówki, ja musze sobie radzić sam.
8. Nie wchodzić do miejsc gdzie jest jedzenie, już sam jego widok powoduje w pewnym stopniu jedzenie.
9. Po trzecim dniu głodówki nie powinno praktycznie występować łaknienie. Wynika to z faktu oczyszczenia jelit w których to zalegający kał powoduje łaknienie.

Mam nadzieję że pomogłem i przybliżyłem temat głodówki. Jeżeli będzie mi się chciało to przedstawię jak powinno wyglądać przygotowanie i przeprowadzenie głodówki książkowo niestety.

Zobacz wszystkie posty z tego tematu / Dział: Dyskusje ogólne
Wysłany: 18:19, 30 Mar '09 / Odpowiedzi: 51 / Wyświetleń 5751  
Cytat
Parę słów o oczyszczaniu wody. Książka warta polecenia.

s. 114-115 Nieumywkin I.p.- Woda utleniona na straży zdrowia.

Cytat:

Oczyszczanie wody w warunkach domowych

Do 1 litra zwykłej wody dodaj po 1-2 łyżeczki octu jabłkowego, miodu i 3-5 kropel jodu. Mikroorganizmy nie tylko są w stanie rozmnażać się w tak kwaśnym środowisku, ale wręcz obumierają po upływie kilku minut.

Można również postąpić następująco: umieścić w wodzie niewielki kawałek krzemienia. Woda stanie się czysta po upływie 3-5 dni. Najniższej warstwy wody nie wolno spożywać.

Skorupka jaja, pozbawiona wewnętrznej błonki i trochę opalona na ogniu (albo skorupka jaja gotowanego na twardo) uczyni wodę nie tylko krystalicznie czystą, ale i nasyci ją jonami wapnia. Przy okazji zbierają się sole metali ciężkich, dezaktywuje się chlor, giną szkodliwe organizmy, a woda zmienia odczyn na zasadowy, w którym tlen przyswaja się znacznie lepiej. Na 3 litry wody wystarczą dwie skorupki jajek, przy czym można zalewać te skorupki świeżą wodą 4-5 razy. Potem użyjcie nowej skorupki.

Woda taka stanowi zresztą jeden z najlepszych środków uzupełniania wapnia w organizmie, a jeśli dodać do niej trochę soku z cytryny, powstaje cytrat wapnia, który jest idealnie przyswajany przez organizm - w odróżnieniu od zwyczajnego, zalecanego przez lekarzy węglanu wapnia, do którego krystalizuje wapń [węglan wapnia jest bardzo słabo rozpuszczalny w wodzie].
Taką wodę należy pić przy dolegliwościach sercowo-naczyniowych, układów oddechowego, nerwowego, przy zaburzonych procesach przemiany materii(artroza, artryty itp.), przy problemach z włosami.

Nawet jeśli do błotnistej wody włoży się liście jarzębiny, po 3 godzinach będzie czysta.

Dezynfekuje wodę również 3% nadtlenek wodoru - do 1 l wody należy dodać 1 łyżeczkę 3% nadtlenku wodoru [1 łyżeczkę wody utlenionej].

Istenieje tak prosty, że aż śmieszny ludowy sposób określania, czy można spożywać wodę z określonego zbiornika , jeziora lub stawu: napluć do niej. Jeśli ślina rozejdzie się, można śmiało pić. Jeśli pozostała w postaci gęstej plamy - trzymaj się z dala od takiej wody.


Zobacz wszystkie posty z tego tematu / Dział: Dyskusje ogólne
Wysłany: 14:14, 18 Lut '09 / Odpowiedzi: 117 / Wyświetleń 9536  
Cytat

Oczyszczanie wody w warunkach domowych

Do 1 litra zwykłej wody dodaj po 1-2 łyżeczki octu jabłkowego, miodu i 3-5 kropel jodu. Mikroorganizmy nie tylko są w stanie rozmnażać się w tak kwaśnym środowisku, ale wręcz obumierają po upływie kilku minut.

Można również postąpić następująco: umieścić w wodzie niewielki kawałek krzemienia. Woda stanie się czysta po upływie 3-5 dni. Najniższej warstwy wody nie wolno spożywać.

Skorupka jaja, pozbawiona wewnętrznej błonki i trochę opalona na ogniu (albo skorupka jaja gotowanego na twardo) uczyni wodę nie tylko krystalicznie czystą, ale i nasyci ją jonami wapnia. Przy okazji zbierają się sole metali ciężkich, dezaktywuje się chlor, giną szkodliwe organizmy, a woda zmienia odczyn na zasadowy, w którym tlen przyswaja się znacznie lepiej. Na 3 litry wody wystarczą dwie skorupki jajek, przy czym można zalewać te skorupki świeżą wodą 4-5 razy. Potem użyjcie nowej skorupki.

Woda taka stanowi zresztą jeden z najlepszych środków uzupełniania wapnia w organizmie, a jeśli dodać do niej trochę soku z cytryny, powstaje cytrat wapnia, który jest idealnie przyswajany przez organizm - w odróżnieniu od zwyczajnego, zalecanego przez lekarzy węglanu wapnia, do którego krystalizuje wapń [węglan wapnia jest bardzo słabo rozpuszczalny w wodzie].
Taką wodę należy pić przy dolegliwościach sercowo-naczyniowych, układów oddechowego, nerwowego, przy zaburzonych procesach przemiany materii(artroza, artryty itp.), przy problemach z włosami.

Nawet jeśli do błotnistej wody włoży się liście jarzębiny, po 3 godzinach będzie czysta.

Dezynfekuje wodę również 3% nadtlenek wodoru - do 1 l wody należy dodać 1 łyżeczkę 3% nadtlenku wodoru [1 łyżeczkę wody utlenionej].

Istenieje tak prosty, że aż śmieszny ludowy sposób określania, czy można spożywać wodę z określonego zbiornika , jeziora lub stawu: napluć do niej. Jeśli ślina rozejdzie się, można śmiało pić. Jeśli pozostała w postaci gęstej plamy - trzymaj się z dala od takiej wody.Zobacz wszystkie posty z tego tematu / Dział: Biologia i ochrona środowiska
Wysłany: Pon Gru 04, 2006 9:47 pm / Wyświetleń 1658  
Niekontrolowany rozwój przemysłu i żywiołowy postęp cywilizacji stanowi poważne zagrożenie dla naturalnego środowiska człowieka. W dniu dzisiejszym najważniejszym problemem jest ochrona środowiska. Jednym z jej aspektów jest utylizacja zanieczyszczeń gazowych emitowanych do atmosfery. Źródłem zanieczyszczeń gazowych obok zakładów przemysłowych są także samochody, kotłownie miejskie i domowe oraz duży udział mają źródła naturalne ( pożary lasów, wybuchy wulkanów, procesy gnilne itp.).

Obecność NOx w atmosferze w ilościach przekraczających wielkości śladowe, wynikające z naturalnego obiegu azotu w przyrodzie, stanowi poważne zagrożenie dla środowiska. Wynika ono w największym stopniu z powstania w atmosferze HNO3, kwasu mocniejszego niż H2SO4, stanowiącego jeden z głównych składników „kwaśnych deszczów”. Głównym źródłem emisji NOx, podobnie jak SO2, są procesy spalania paliw w kotłach energetycznych. Pozostałe źródła są to: komunikacja oparta na silnikach spalinowych, przemysł chemiczny i metalurgia.

Obecnie problem ograniczenia emisji zanieczyszczeń gazowych jest realizowany dwoma sposobami. W trakcie projektowania procesu technologicznego – odpowiedni dobór surowców, ich wstępne oczyszczanie oraz hermetyzacja i automatyzacja procesów przemysłowych. Gdy nie jest możliwe całkowite zredukowanie emisji zanieczyszczeń w trakcie procesu technologicznego lub spalania paliw - oczyszcza się gazy odlotowe.

Obniżenie emisji NOx z procesów spalania paliw związane jest z zapewnieniem właściwych parametrów procesu w relacji: czas-temperatura-skład gazu lub z koniecznością iniekcji do komory spalania substancji reagujących z powstającymi NOx. Zasadniczymi czynnikami mającymi wpływ na powstanie NOx są:
- temperatura spalania (w wysokich temperaturach spalania stężenie NOx wzrasta),
- stosunek ilości powietrza do paliwa w strefie spalania (im więcej powietrza tym więcej NOx),
- stopień wymieszania paliwa, powietrza i produktów spalania (mieszanie wsteczne produktów spalania obniża temperaturę płomienia i tym samym tworzenie NOx),
- rodzaj paliwa (zdolność do tworzenia NOx maleje w kolejności: węgiel, ropa, gaz).

Temperatura powietrza ma bardzo duży wpływ na ilość wytwarzanego NOx, a więc nawet mała redukcja temperatury doprowadzić może do znacznego zmniejszenia emisji NOx. Uwzględniając ten fakt, metody zmniejszania emisji NOx w elektrociepłowniach sprowadzają się do stosowania małego nadmiaru powietrza, iniekcji wody lub pary do strefy spalania, recyrkulacji spalin i spalania dwustopniowego.
W wyniku iniekcji wody poprzez odbiór ciepła fizycznego spalin następuje obniżenie temperatury płomienia. Maleje jednak sprawność termiczna spalania, co ogranicza zastosowanie metody.
Obniżenie ogólnego ciepła fizycznego osiągnąć można również przez zawrócenie 10-20% objętości strumienia spalin z powrotem do strefy spalania (...)

Zobacz wszystkie posty z tego tematu / Dział: Leczenie AZS: terapie, leki, maści
Wysłany: Cz sty 17, 2008 10:25 pm / Odpowiedzi: 568 / Wyświetleń 80671  
Cytat
Też mi się wydaje, że cywilizacja daje nam w prezencie sporo toksyn i nie trzeba się zatruć czymś konkretnym, żeby odtruwać organizm .Możliwe, że to dlatego przeprowadzki czasem pomagają np. ucieczka od zanieczyszczonego powietrza, od chlorowanej wody czy klimatu. Ale skoro dalej żyjemy i trujemy się na bieżąco to oczyszczanie nam może coś pomóc?

Zobacz wszystkie posty z tego tematu / Dział: Pielęgniczki południowoamerykańskie
Wysłany: Nie Maj 08, 2005 9:22 am / Odpowiedzi: 70 / Wyświetleń 21003  
Pielęgniczki nie lubią dużego przepływu wody, a same dużo nie brudzą - nie przesadź z obsadą, to powinno być dobrze. Chociaż te 33l to jednak trochę mało

PS: Mogłeś zamiast piasku dać jakiś specjalny żwir, np. filtus floran, to wspomaga oczyszczanie się wody.

Zobacz wszystkie posty z tego tematu / Dział: Oczyszczanie ścieków, szamba, kanalizacje…
Wysłany: Czw Wrz 27, 2007 3:26 pm / Odpowiedzi: 3 / Wyświetleń 3493  
Masz rację minitech, rzeczywiście stopień oczyszczenia ścieków metod ą EM jest bardzo wysoki. Należy tutaj dodać , że w samym procesie oczyszczania nie biorą udziału tylko EMy, ale szereg innych drobnoustrojów i organizmów, bo przecież ścieki wejściowe nie są sterylne i zawierają miliony organizmów...proces oczyszczania jest złożony i wieloetapowy, dlatego mówimy, że mikroflora EM-Farming wspiera ten proces i intensyfikuje go min. poprzez zwiększenie efektywności redukcji zanieczyszczeń. Okazuje się, że w niektórych przypadkach, gdzie zastosowano EMy do oczyszczania ścieków w rezultacie uzyskano wodę zdatną do picia, której poziom wskaźnika BZT(5) jest o wiele niższy od poziomu dopuszczalnego. Oczywiście wiele zależy od obciążenia oczyszczalni ładunkiem zanieczyszczeń i od wielu innych czynników, ale bez wątpienia zastosowanie EM-Farming daje zwiększenie efektywności oczyszczalni mierzonej choćby biochemicznym zapotrzebowaniem na tlen (BZT). Nie polemizowałabym w tym miejscu nad tym, jak wysoki stopień oczyszczenia można osiągnąć: 95, 99 czy 99,99%.... i tak wiadomo, że biologiczne oczyszczanie ścieków jest obecnie metodą najskuteczniejszą i łatwą do przeprowadzenia w praktyce. Najlepszym rozwiązaniem - przy wprowadzeniu technologii EM na oczyszczalnię już pracującą (mam tu na myśli te duuuże oczyszczalnie miejskie, komunalne) jest wykonanie wstępnych badań technologicznych, które przeprowadzają specjalne stacje pilotażowe i na podstawie tych badań wybrać optymalną dawkę i inne parametry.Każda oczyszczalnia pracuje w/g własnych specyficznych planów, które tylko w ogólnych założeniach, ale nie w szczegółach można przenieść do innych oczyszczalni. W przypadku małych oczyszczalni przydomowych etap wstępnych badań z powodzeniem można pominąć.

Druga kwestia dotoczy redukcji zanieczyszczeń biologicznych, czyli np. mikroorganizmów chorobotwórczych (bakterii, grzybów, wirusów..). Tu najbezpieczniej jest kierować sie zdrowym rozsądkiem, czyli nie pić oczyszczonych ścieków, choćby do złudzenia przypominały wodę czystą, bezbarwną, klarowną, bez zapachu i smaku (bo właśnie taką można uzyskać po biologicznym oczyszczaniu). Biologiczne metody oczyszczania ścieków pozwalają całkowicie pozbyć się drobnoustrojów chorobotwórczych, ale przecież nikt nie jest w stanie przebadać każdego litra opuszczającego komorę oczyszczania. Zastosowanie EM-Farming rzeczywiście pozwala na uzyskanie wody zupełnie "wolnej" od patogenów. należy jednak pamiętać, że drobnoustroje to organizmy szybko ewoluujące, szczególnie w ściekach może dochodzić do mutacji spontanicznych lub wywołanych jakimiś substancjami chemicznymi, co może z kolei prowadzić do wyłonienia szczepów mutantów tzw. opornych... dlatego w tych sprawach - ostrożności nigdy za wiele. Na pewno zastosowanie EM-Farming przyczyni się w znacznym stopniu do zmniejszenia ilości patogenów w ściekach, ponieważ EMy wytwarzają znaczne ilości substancji o charakterze antybiotycznym (antybiotyki, bakteriocyny, nadtlenek wodoru, alkohole, kwasy organiczne...).

Przepraszam, za długi wywód, staram się przedstawić wszystko bardzo przystępnie, sam biochemizm tych wszystkich procesów jest bardzo złożony, dlatego staram się go wszystkim oszczędzić

Zobacz wszystkie posty z tego tematu / Dział: Leczenie AZS: terapie, leki, maści
Wysłany: Pn mar 19, 2007 10:27 am / Odpowiedzi: 568 / Wyświetleń 80671  
Witam serdecznie.

Minęło troszeczkę czasu i dopiero teraz dotarło do mnie, że w nieodpowiedni sposób chciałem przekazać tak ważne dla mnie informacje.

Przepraszam za to wszystkich. Dopiero czas uświadomił mi, że jana Waszym miejscu zareagowałbym tak samo. Strasznie mi głupio.

Piszę także po to, aby podzielić się z Wami pewną kuracją, która niedawno podzieliła się ze mną moja bliska koleżanka, która również cierpi na AZS.

Jest to kuracje oczyszczająca wątrobe. Oto ona:

1. Na oczyszczanie kamieni wybieramy takie dwa dni, aby być raczej w domu, blisko toalety i łóżka, by zastosować się dokładnie do poniższej kuracji.
2. W tych dniach, a nawet dzień wcześniej nie powinno się zażywać lekarstw.
3. Kurację rozpoczynamy od zjedzenia lekkostrawnego śniadania: owsianka z owocami, sok owocowy, chleb, miód (nie powinno się jeść masła i mleka), może być pieczony ziemniak, warzywa gotowane z solą.
14°° - Należy nie jeść ani pić po godzinie drugiej. Jeżeli złamie się zakaz, następuje złe samopoczucie. Wsypać do słoika całą porcję "Epson Salt" (epsomit - siarczan magnezu) - ok. 100g. wymieszać tę ilość w trzech pełnych szklankach wody. Ta porcja będzie do zażywania na 4 razy po 3/4 szklanki. Włożyć tę miksturę do lodówki (schłodzona smakuje lepiej i jest dobrze przyswajalna przez organizm)
1800 - Wypić pierwszy raz 3/4 szklanki zimnego roztworu przygotowanego uprzednio. Można po wypiciu przepłukać usta wodą. Przygotować oliwę z oliwek ok. pół szklanki (pierwszy wytłok - cold pressed) oraz duży czerwony greipfrut.
20°° - Wypić drugi raz 3/4 szklanki roztworu "Epsomitu".
21.45 - Wlewamy połowę szklanki oliwy i wyciskamy sok grejpfruta. Powinna być cała szklanka. Przelać do słoika, zamknąć wieczkiem i dobrze wymieszać potrząsając nim.
22°° wieczór - Wypić całą porcję, którą wymieszaliśmy. Najlepiej pić powoli przez słomkę, powinno to zająć około 15 minut, Następnie położyć się na plecach z głową wyżej tułowia i starać się w tej pozycji zasnąć,
Następny ranek::8'aok.....Należy wypić między 5.00 a 7.00 następną porcję "Epsmitu". Po wypiciu kładziemy się znowu do łóżka, czekając na reakcję. 2 godziny później - Wypić ostatnią porcję "Epsmitu" i wrócić spowrotem do łóżka.
Po dwóch następnych godzinach można napić się soku .(pomarańcza lub grejpfrut) i po pól godzinie zjeść jakiś owoc. Po następnej godzinie można już jeść normalne, kuracja skończona.
W czasie tej kuracji, należy być blisko toalety, gdyż wydalamy co jakiś czas kamienie przez odbyt. W organizmie (wątrobie i jelicie grubym, znajduje się około 800 -1500 kamieni. W czasie pierwszej kuracji można wydalić około pięciuset kamieni. Dobrze jest tę kurację powtórzyć jeszcze po miesiącu, co daje dalsze odblokowanie wątroby ze złogów i kamieni I później systematycznie co pięć lat. Rozpowszechniane przez "Powrót do Natury" 80-345 Gdańsk ul. Pomorska 86d tel. (058) 556-3332

Być może niektórym osobom wyda sięto kuracja bardzo brutalna, alejest naprawdę świetna. Dzień po niej człowiek czuje się o niebo lepiej i lżej... na dodatek jest ona bardzo tanie, bo razem za wszystki składniki zapłacimy niewiele ponad 10 złotych.

A co do kuracji... to polecam także Japońskie kryształy... nie wiem, czy ten temat nie był już wczesniej gdzieś indziej poruszany (jeśli był to przepraszam, ale czasu na szukanie strasznie mało). Jest ona jeszcze tańsza, tylko trzeba sobie te Algi jakoś załatwić, aby później nim się opiekować. Ja mogę w nie zaopatrzyć wszystkie osoby z woj. łódzkiego, bo często jestem w Łodzi. W internecie można je zakupić po 3-5 złotych. Maseczki algowe dają dużą ulgę, a sama woda z alg daje rewelacyjne efkty (podobno, bo o tej kuracji dowiedziałem się także niedawno.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie i jeszcze raz przepraszam formę wcześniejszych wiadomości. Jestem młoda osobą, która wierzy, że może uzdrowić świat... tylko niestety nie zawsze odpowiednio potrafię dobrać sowa...

Duzo zdrowia każdemu zycze!!

Maciek